post image
UM Czerwionka-Leszczyny.

Bez wątpienia jedną z pasji, która ściśle kojarzona jest ze śląskiem jest gołębiarstwo. Od dawnych czasów można je było nabyć na targowiskach w Rybniku czy Raciborzu, bo niegdyś gołąb miał przede wszystkim znaczenie konsumpcyjne. Później, przerodziło się to w pasję, która zaraziła wielu ślązaków. Takich pasjonatów mamy także w Czerwionce-Leszczynach, których w minionym tygodniu docenili urzędnicy.  

- Ten rok jest szczególnie trudny dla wszystkich, także tych, którzy chcą realizować swoje pasje. Cieszę się, że pomimo wszystko, jak co roku możemy się spotkać i wręczyć nagrody za Wasze osiągnięcia - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Burmistrz pogratulował hodowcom za rozwijanie swojej pasji. 

- Gratuluję Wam wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji, która nie tylko wymaga od Was nakładu pracy i czasu, ale także świadczy o wyjątkowej trosce o zwierzęta - dodał Burmistrz. 

Gratulacje na ręce hodowców zgłożyli także Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń, Prezes oddziału PZHGP w Czerwionce Marian Szymura oraz Prezes PZHGP w Leszczynach Benedykt Hanak. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.