UM Rybnik / Lucyna Tyl.
UM Rybnik / Lucyna Tyl.

Harmonogram dla odbioru odpadów dostępny jest w specjalnie przygotowanej aplikacji "Wywozik". Aplikacja zapewnia dostęp do harmonogramu wywozu odpadów oraz zawiera informacje na temat zasad segregacji odpadów w Rybniku. Dostępna jest na wszystkie popularne platformy mobilne.

- Aplikacja umożliwia dodatkowo: ustawienie alarmu przypominającego o zbliżającym się terminie wywozu odpadów oraz wysyłanie reklamacji odnośnie braku odbioru odpadów, uszkodzonego pojemnika itp. - informuje rybnicki magistrat.

 

Urząd Miasta w Rybniku przypomina także, że od 1 stycznia 2021 roku w Rybniku obowiązuje selektywna zbiórka bioodpadów w pojemnikach lub workach koloru brązowego, przy czym do tych pojemników nie należy wyrzucać bioodpadów w plastikowych workach, które nie ulegają biodegradacji.

Bioodpady to: liście, trawa, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, odpady spożywcze takie jak obierki, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie. Nie zaliczają się do nich natomiast resztki mięsa, kości, popiół, ziemia, kamienie czy odchody zwierzęce.

Odpady należy wystawić do godziny 6:00 rano w dniu wywozu lub dnia poprzedniego przed posesję bądź jeśli to niemożliwe, bezpośrednio przy otwartej furtce.

Komentarze

Dodaj komentarz