KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

Celem tych działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Podczas prowadzonych działań, policjanci zachęcali ich do noszenia odblasków.

- Pamiętajmy okres jesienno-zimowy od zawsze należy do trudnych pod względem bezpieczeństwa pieszych. Policjanci starają się, aby do zdarzeń z udziałem niezmotoryzowanych uczestników ruchu nie dochodziło wcale. Ale niestety, wypadków z ich udziałem wciąż nie brakuje. W warunkach niedostatecznej widoczności, kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego na ciemno - informuje raciborska komenda. 

Mundurowi apelowali, by szczególnie po zmroku nosić odblaskowe elementy. Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwoli kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów.

Brak jakiegokolwiek elementu odlaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20 – 30 metrów. 

Komentarze

Dodaj komentarz