post image
UM Racibórz.

Nagrody zostały przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

- Cieszę się, że Państwa działania wzbogacają życie kulturalne Raciborza. Mam nadzieję, że ten trudny czas niebawem się skończy, a nowy rok pozwoli na realizację kolejnych zamierzeń, projektów i dalszych planów – podkreślił prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Kim są nagrodzeni? 

Magdalena Pordzik-Paskuda od 10 lat pracuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Od 3 lat kieruje także pracami działu promocji raciborskiej książnicy. Odpowiada za organizację wydarzeń dla mieszkańców i czytelników oraz promocję wydarzeń w mediach. Z sukcesem przygotowuje projekty z zewnętrznym dofinansowaniem m. in.: Lato z biblioteką, Łączy nas książka, Biblioteka bez barier czy Zaczytany ogród.

Eryk Pośpiech to z kolei wieloletni prezes Orkiestry Dętej Plania. Przez ponad 40 lat skutecznie pozyskiwał dla Planii instrumenty, stroje, a także inicjował współpracę zagraniczną, która owocowała koncertami m. in. w Niemczech. Pod jego „dowództwem” orkiestra wygrała jeden z największych europejskich festiwali orkiestr dętych w Niderlandach w 1998 roku.

Adam Knura jest historykiem, muzeologiem i wieloletnim kierownikiem działu historii raciborskiego muzeum. Prowadzi działalność popularyzatorską wśród dzieci i młodzieży szkolnej organizując lekcje muzealne na tematy historyczne i oprowadzając wycieczki po ekspozycjach muzealnych. Jest organizatorem szeregu wystaw prezentujących różne tematy związane z historią ziemi raciborskiej. Aktualnie pracuje nad nową wystawą stałą, która wkrótce będzie prezentowana w siedzibie raciborskiego muzeum.

 

źródło: UM Racibórz.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.