UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

Uczniów nagrodzono za program „ParKing - Aplikacja do monitorowania i zarządzania parkingiem”. Jego autorami są uczniowie trzeciej klasy, którzy kształtują się w zawodzie technik informatyk. Nagrodzeni to: Dawid Krok, Paweł Kapłon, oraz nauczyciele: mgr inż. Krzysztof Smyczek i mgr inż. Marcin Lasak.

Czym jest ParKing?

To innowacyjna aplikacja pozwalająca na monitorowanie i zarządzanie parkingiem. Została stworzona z myślą o dużych firmach. Dzięki aplikacji, osoba zarządzająca parkingiem może przypisać osoby do konkretnych miejsc, zaś użytkownicy zyskują możliwość ich rezerwowania.

- Istnieją już na świecie różne systemy parkingowe, jednak żaden z nich nie jest w stanie przewidzieć delegacji, zwolnienia lekarskiego czy innej, bardziej lub mniej planowanej nieobecności pracownika, a co za tym idzie chwilowego zwolnienia jego miejsca parkingowego. Dlatego uważamy, że nasz projekt jest innowacyjny na skalę światową - informują twórcy aplikacji.

Odbiorcami aplikacji mają być firmy i korporacje. Młodzi wynalazcy planują jednak rozwój systemu, by zainteresować nim samorządy miejskie. 

Nagrody przyznano podczas Globalnego Forum Innowacji w Limassol na Cyprze oraz na Międzynarodowym Forum E‑nnovate.

Komentarze

Dodaj komentarz