post image
Zdjęcie poglądowe / PFRON.

Zrzutkę zorganizowano w celu uzbierania środków na zakup busa, dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Samochód będzie wykorzystywany do transportu uczestników na zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne w Warsztacie Terapii Zajęciowej nr 2 "Latarnia" prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku.

Mimo wsparcia finansowego z PFRON oraz zaangażowania rodziców i prawników, zakup nowego busa przekracza możliwości finansowe stowarzyszenia.

Możliwość dotarcia na zajęcia busem, jest często jedyną możliwośćią skorzystania przez podopiecznych z terapii i rehabilitacji. Dzięki niemu, możliwe jest także dotarcie na zawody sportowe, imprezy integracyjne czy wizyty w ramach aktywizacji zawodowej.

Czym zajmuje się stowarzyszenie?

- Stowarzyszenie działa na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka. Prowadzi także działalność terapeutyczną polegającą na kształceniu sprawności zawodowych przygotowujących do podjęcia pracy. Na co dzień z zajęć w placówce WTZ "Latarnia" korzysta 42 uczestników z niepełnosprawnościami w tym intelektualnymi - czytamy w zbiórce.

Zbiórka dostępna jest klikając tutaj. 

Komentarze

Dodaj Komentarz