UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

Rozpoczęły się roboty związane z budową nowego wiaduktu, który stanie na 344 palach. Obecnie w ziemię zostało wbitych niemal 100 pali. W połowie stycznia palownica zostanie przestawiona, by rozpocząć palowanie pod przyczółkiem od strony zachodniej. Jednocześnie wykonywane są roboty brukarskie przy pracach związanych z budową chodnika i ścieżek rowerowych.

Docelowo powstaną dwa niezależne mosty, osobne dla każdej z jezdni. Będą miały miały 70 metrów długości i 20 szerokości. Nowe wiadukty zostaną przystosowane do ruchu samochodów ciężarowych. Równolegle powstaje rondo turbinowe o średnicy 28 metrów, które połączy Aleję Piłsudskiego z ulicami Północną i Graniczną.

- Część północna ronda jest na ukończeniu. Planowane są roboty bitumiczne na nowo budowanym rondzie przy układaniu warstwy wiążącej - mówi Jarosław Piechaczek, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji.

Po wykonaniu tych robót nastąpi zmiana organizacji ruchu i będzie możliwy ruch kołowy przez ulicę Północną. Nastąpi to już w drugiej połowie marca, choć otwarcie ronda uzależnione będzie od warunków atmosferycznych.

Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię, a także wyposażone zostaną w przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Koszt przebudowy wiaduktu to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych. Zgodnie z planem, wiadukt powinien zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2022 roku.

info: jastrzębie.pl

 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz