post image
Pixabay.com

- Pragniemy przypomnieć, że na podstawie uchwały Rady Miasta Rybnika Nr 379/XXI/2020: Do obowiązków właścicieli nieruchomości należy uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego. Obowiązek ten winien być realizowany poprzez odgarnięcie zgarniętego błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń w miejsce niepowodujące zakłóceń w ruchu pieszych lub pojazdów - informuje Straż Miejska w Rybniku.

Straż miejska wskazuje, że jej działania w stosunku do mieszkańców Rybnika będą miały charakter głównie informacyjny i prewencyjny. 

- Kary natomiast nałożonej w drodze mandatu karnego mogą spodziewać się te osoby, które mimo próśb strażników, nie wywiązały się ze spoczywających na nich obowiązków - dodają strażnicy. 

Strażnicy przestrzegają ponadto przed wyrzucaniem śniegu na drogę.

Komentarze

  • Mario73 Czyja własność?Jak bym chciał chodnik przed moją posesją ogrodzić, to nie wolno, bo nie jestem właścicielem tego chodnika. Właścicielem jest miasto. Ale jak w zimie będzie zaśnieżony, to ja go muszę odśnieżyć na swój koszt bo to moje i ja za to odpowiadam jak się komuś coś stanie np: ktoś skręci nogę. To jest chore. Każda gmina, czy miasto, biorą m.in. za to podatki. To dlaczego ja mam tracić czas i pieniądze za np. odśnieżanie chodnika? Przecież podatki na rzecz gminy czy miasta każdy z nas płaci. PS. No a teraz cenzura, bo redakcja "Nowiny" musi sprawdzić co ja takiego napisałem i jak uznają, że nie jest źle, to ten komentarz opublikują. Prawda Panie Naczelny?

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.