post image
Sweet Home Silesia Rybnik - facebook.com

- No cóż, długo nie trzeba było czekać na reakcję "władzy" na nasze domniemane przez nich otwarcie 'na miejscu' - tak zaczyna swój post na facebooku rybnicka kawiarnia.

Przypomnijmy - otwarcie lokalu zapowiadali właściciele rybnickiej kawiarni Sweet Home Silesia w centrum Rybnika.

- Na tę chwilę teoretyczny plan brzmi tak: Otwieramy nasz lokal, dla Was. Możecie usiąść przy stoliku i skorzystać z całego menu, oczywiście przy zachowaniu wcześniej już ustalonych wymogów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, odległość – czytamy w poście sprzed kilku dni na fanpage`u kawiarni.

Dziś, jeszcze przed całkowitym otwarciem kawiarni, lokal odwiedził sanepid i policja. Pracownicy sanepidu przeprowadzili skrupulatną kontrolę, zaś właściciele lokalu otrzymali mandat.

Jak wskazują właściciele lokalu, mandat nie dotyczył kary administracyjnej w wysokości 30 tysięcy złotych. 

- Wynikiem tej kontroli niby standardowej otrzymaliśmy mandat w wysokości 200 złotych, a nie jak plotka niesie 30 tys. Nadal jesteśmy otwarci, jak narazie na wynos i nie podjęliśmy decyzji kiedy się otwieramy stacjonarnie - wskazują właściciele kawiarni.

Komentarze

  • Życzliwy WstydWstyd. To jest gnębienie obywateli. Mam nadzieję, że odbije się im to wszystkim czkawką... Ale w sumie w ten sposób sami pokazują, że lockdown nie ma podstawy prawnej, skoro dają mandaty za "zwykłą" kontrolę, a nie otwarty lokal.

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.