Fundacja JSW.
Fundacja JSW.

Z nowej pracowni będzie mogło korzystać ponad 500 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju.

- Komputery  stały się nieodzownym elementem naszego życia, a co za tym idzie brak umiejętności obsługi sprzętu komputerowego jest w dzisiejszych czasach sporą przeszkodą. Szczególnie ostatni rok pokazał nam jak bardzo nasze życie może być zależne od Internetu. Zatem szkoła nie powinna odbiegać w tym względzie od otaczającej nas rzeczywistości - wskazuje Fundacja JSW.

Jak dotąd uczniowie klas 1-8, w większości korzystali z komputerów zakupionych 12 lat temu. 

- Mimo usilnych starań szkoły i prac rewitalizacyjnych sprzęt z trudem był w stanie realizować podstawę programową, szczególnie po ostatniej reformie edukacji, kiedy to liczba uczniów znacznie wzrosła. W tej chwili uczniowie mają dostęp do nowoczesnego sprzętu, wyposażonego w system Windows 10, pakiet Office oraz pozostałe programy niezbędne do realizacji zajęć informatycznych - dodaje Fundacja. 

Zakupiono także tablicę interaktywną, głośniki, rzutnik i słuchawki, które znajdują się przy każdym stanowisku komputerowym. Nie zabrakło również dostępu do Wi-Fi. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz