Robert Lewandowski / Archiwum.
Robert Lewandowski / Archiwum.

Do zniszczenia doszło najprawdopodobniej w piątek. Jak wskazują inicjatorzy zawieszenia flagi na hałdzie, oględziny wskazują na celowe zniszczenie. Jak dotąd nie udało się określić sprawców.

- Kreatury oszalałe z nienawisci do wszystkiego co Ślonskie zniszczyli naszą , sląską flagę na hołdzie w Czerwionce.Oględziny miejsca pokazują celowe zniszczenie.Nie ma w tym ani sladu Boga i Honoru - czytamy na profilu Czerwionka-Leszczyny.Dzieje prawdziwe.

Flaga zawisła na hałdzie w Czerwionce-Leszczynach dzięki młodym mieszkańcom gminy, którzy w ten sposób postanowili oddać cześć regionowi śląskiemu.

Wiosną powinny ruszyć prace, dzięki którym flaga śląska ponownie pojawi się na hałdzie. Jej zawieszenie wymaga jednak sporych nakładów pracy i środków finansowych. 

Wśród komentarzy pod postem pojawił się pomysł zrobienia zrzutki, który spodobał się innym osobom.

- Zróbmy śćiepa na jeszcze większą!!!!????? - pisze Przemek.

Zniszczenie flagi mogło mieć coś wspólnego z wypadkiem, który miał miejsce w piątek na hałdzie. O transporcie poszkodowanego mężczyzny informowała OSP Czerwionka.

O fanie na czerwieńskiej hołdzie pisaliśmy tutaj.

Komentarze

  • Sid Gorol supermek to prowokator 17 stycznia 2021 16:01Pisowski prowokator chce sie dostać do pisowskigo koryta i pisze głupoty. Szkoda łoczow. Wracej we kieleckie skond cie na kartoflach przywiyzli.
  • M czy jest tu jakis moderator? 17 stycznia 2021 16:00supermek2684 to, co pan pisze nie jest ani po polsku ani po slasku, a wspominanie ideologi K. Marksa w kontekscie tego artykulu i slaskosci w ogole ma sie tak, jak piernik do wiatraka. Domyslam sie, ze ma pan powazne braki w podstawowym wyksztalceniu i delikatnie mowiac zdolnosci kognitywne dalekie od doskonalosci.

Dodaj komentarz