Dominik Gajda / Archiwum.

Pierwszy set zapowiadał się obiecująco. Po kilku akcjach jastrzębianie zaczęli zyskiwać przewagę punktową, by w pewnym momencie prowadzić już 11:5. Mimo prób ze strony gospodarzy, nie udało im się zatrzymać jastrzębian, którzy wygrali pierwszą partię 25:15.

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana. Przy stanie 7:7, Indykpol kontynuował wymianę ciosów i po chwili zdobył kilkupunktową przewagę (17:13). Jastrzębianom udało się wyrównać (19:19), lecz nie udało się doprowadzić do zwycięstwa. Drugi set wygrali gospodarze (27:25).

W trzecim secie olsztynianie kontynuowali dobrą grę z poprzedniej partii. Jastrzębianie nie poddawali się i kilkukrotnie doganiali rywali. Set zakończył się szczęśliwie dla gospodarzy, którzy asem serwisowym zakończyli trzecią partię (26:24).

Czwarty set to pogrom ze strony gospodarzy, którzy rozpoczęli go od prowadzenia trzema punktami. Jastrzębianie nie potrafili przebić się przez olsztyński blok i tracili kolejne punkty. Ostatecznie gospodarze wygrali czwartą partię 25:16 i cały mecz 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (15:25, 27:25, 24:26, 25:16)

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Stępień, Teriomenko, Poręba, Żaliński, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Czerwiński, Droszyński, Kapica, Woch, Schott

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Louati, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Kosok, Tervaportti, Gierżot.