Facebook.com / Łukasz Kohut.
Facebook.com / Łukasz Kohut.

Zawiadomienie było efektem emisji materiału śledczego "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Dokument ukazujący rzekome przypadki tuszowania pedofilii w Kościele Katolickim, został przedstawiony w programie "Czarno na białym" na antenie TVN 24. W materiale przedstawiono kilka przykładów tuszowania pedofilii w Koścele Katolickim, zarówno z Polski jak i zza granicy.

Głos w tej sprawie zabrał europoseł z Rybnika. Łukasz Kohut zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Krakowie, o możliwości popełnienia przestępstwa przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Zdaniem Łukasza Kohuta przedstawione w dokumencie okoliczności wskazują, że mimo podejrzenia popełniania przez księży przestępstw pedofilskich.

Stanisław Dziwisz nie podjął, żadnych kroków mających na celu doprowadzenie sprawców tych przestępstw do poniesienia odpowiedzialności karnej. Hierarcha nie podjął także stosownych działań mogących uchronić inne potencjalne ofiary przed przestępnymi dzianiami księży pedofilów - wskazał europoseł.

Śledztwa jednak nie będzie.

Dziś, Łukasz Kohut poinformował, że Prokuratura w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie kardynała Stanisława Dziwisza.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz