post image
Dominik Gajda / Archiwum.

W liście otwartym związkowcy z Solidarności, Federacji Związku Zawodowego Górników oraz Kadry, zaapelowali o zainteresowanie się prezesa PiS, sytuacją JSW.

- W związku z utrzymującym się od ponad dwóch lat, destabilizującym naszą spółkę - Jastrzębską Spółkę Węglową nadzorem właścicielskim ze strony Ministerstwa Energii oraz jego następcy prawnego - Ministerstwa Aktywów Państwowych, zwracamy się do Pana z prośbą o zainteresowanie się sytuacją JSW - piszą w liście związkowcy.

Ich zdaniem, ciągłe zmiany członków zarządu i brak dialogu ze stroną społeczną, mogą doprowadzić do niepokoju społecznego w naszym regionie. Związkowcy wskazują także, że prowadzą rozmowy z zarządem JSW i wysyłają pisma do Ministestwa Aktywów Państwowych i nie otrzymują niemal żadnych odpowiedzi.

W liście otwartym związkowcy podkreślają, że Minister Aktywów Państwowych Artur Soboń, nie poświęca spółkom, które nadzoruje wiele czasu i atencji.

- Ostatnia wizyta Ministra Sobonia na Śląsku jest kwintesencją jego podejścia do naszego sektora. Minister spędził wiele godzin, dobrze bawiąc się na meczu siatkówki w Jastrzębiu-Zdroju do późnych godzin nocnych. Następnego dnia, nie będąc przygotowanym do rozmów w zakresie planu restrukturyzacji kopalń, został po niespełna pół godzinnej rozmowie wyproszony z rozmów - dodają związkowcy.

Barbara Piontek nowym prezesem JSW? O takiej możliwości wspominają związkowcy w liście.

-W dniu 18.01.2021r. otrzymaliśmy informacje, która osoba wygra konkurs na nowego Prezesa JSW. Pan Panie Prezesie wieloktronie podkreślał, iż spółkami skarbu państwa powinni zarządzać menadżerowie zaufani i kompetentni! A my jeszcze przed ogłoszeniem konkursu, dowiadujemy się iż nowym Prezesem JSW będzie Pani profesor Barbara Piontek! Na takie podejście do naszej spółki [...] nie ma naszej zgody! - czytamy w liście. 

Związkowcy poprosili Jarosława Kaczyńskiego o możliwość spotkania, podczas którego miałyby zostać poruszone w liście kwestie.

O odwołaniu Prezesa JSW informowaliśmy tutaj: Odwołano prezesa JSW. 

Komentarze

Dodaj Komentarz