Pixabay Skutki trzęsienia ziemi w Petrinji były tragiczne
Pixabay Skutki trzęsienia ziemi w Petrinji były tragiczne

Dzieci i młodzież z 16 Drużyny Harcerskiej „Wataha”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół nr 6, a także rodzice i nauczyciele odpowiedzieli na apel druha Macieja Ogrockiego, druha, który przeżył trzęsienie organizuje pomoc z Polski. Odzew był ogromny.

- Do punktu zbiórki w WDK w Czyżowicach pojechało z Jastrzębia sześć pełnych po brzegi samochodów. Dwa długie wieczory segregowaliśmy dary. Zebraliśmy wspólnie około 70 dużych worków i niezliczoną ilość pudeł – mówi Janina Bogusz-Wiśniewska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 16.

W darach  znalazły się ubrania dziecięce, dla młodzieży i dorosłych, środki higieniczne, ręczniki, pościele, środki do prania, czyszczenia i mycia, jedzenie długoterminowe i słodycze oraz zabawki. Zebrano także 1030 zł z których zostaną zakupione rzeczy dla domu dziecka. Część rzeczy zawieziono już do Petrinji.

- Jastrzębie-Zdrój pokazało swoją siłę. Zaskoczyliśmy Maćka, organizatora, jakie mamy szlachetne serca – cieszy się nauczycielka.

Trwa też zbiórka na portalu zrzutka.pl. Pieniądze z wpłat będą przeznaczone na wsparcie odbudowy miasteczka wiosną tego roku.

Komentarze

Dodaj komentarz