Tak przez ostatnie miesiące wyglądała Gryfna Lama w Żorach / facebook.com/GryfnaLama
Tak przez ostatnie miesiące wyglądała Gryfna Lama w Żorach / facebook.com/GryfnaLama

To nie fantazja przedsiębiorców. Ponad 10 miesięcy od zamknięcia lokali spowodowało, że wielu z nich wykorzystało całą swoją poduszkę finansową, stanowiącą wszelkie oszczędności. Mimo zamknięcia lokali, przedsiębiorcy muszą opłacać czynsz, pensje pracowników czy pozostałe zobowiązania finansowe. Jak wskazuje właściciel Gryfnej Lamy, opłaty te są spore, a pomoc z państwa znikoma.

- Wydaje mi się, że wśród ludzi, którzy się otwierają, nikt nie chce mieć kontaktu z policją i sanepidem, w takim kontekście jak to się odbywa w dzisiejszych czasach. Z drugiej strony nie mamy żadnej pomocy z państwa, żeby po prostu tego nie robić. Jeśli państwo zapewni mi to, że moja rodzina będzie miała jedzenie, to mogę siedzieć w domu. Przez 10 miesięcy od zamknięcia, moja poduszka finansowa została całkowicie wykorzystana - wskazuje właściciel restauracji.

 Przykład rybnickiego klubu Face 2 Face pokazał, że mimo sporych nacisków ze strony policji i sanepidu, przedsiębiorcy nie poddają się. Najprawdopodobniej już w piątek, dyskoteka ponownie otworzy się dla gości.

- Ważne jest żeby pokazać, że ludzie się nie poddają. Gdybyśmy nie musieli, nie otwieralibyśmy się. Ludzie posuną się do wszystkiego żeby przeżyć, bo pomocy nie ma żadnej - dodaje rozmówca.

 Przedsiębiorcy stosują różne rozwiązania, by mimo istniejących obostrzeń, móc ponownie przyjmować gości. Wchodząc do Gryfnej Lamy, konieczne będzie podpisanie stosownej deklaracji.

- Aktualnie - na dzień dzisiejszy - wchodząc do lokalu będzie wymagane jedynie podpisanie deklaracji, że nie jest się chorym na COVID-19 i nie przebywa się na kwarantannie - informuje właściciel lokalu.

W lokalach, które zdecydowały się na pełne otwarcie nie brakuje gości. To zarówno wsparcie przedsiębiorców przez część społeczeństwa, ale także chęć normalnego spędzenia czasu. Najpewniej w najbliższy weekend, także do Gryfnej Lamy zawita wielu klientów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz