post image
KPP Racibórz.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę 3 lutego. Zgłaszający mężczyzna powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na ulicy Rybnickiej w pobliżu stacji paliw ujął on kierowcę mercedesa. Kierujący miał spowodować kolizję, uderzając w tył opla. Świadek wskazywał, że kierujący najpewniej jest nietrzeźwy.

- Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy około godziny 17:30 zatrzymali ujętego 58-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu - informuje raciborska komenda policji.

58-letniemi kierowcy grożą teraz nawet 2 lata więzienia.

Komendant raciborskiej policji podziękował świadkowi.

- Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs na ręce świadka  za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając  jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami Raciborza - dodaje komenda. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.