Policja.pl
Policja.pl

Do zatrzymania kierowcy doszło w Jastrzębiu-Zdroju. Kierujący fiatem doblo, jadąc ulicą Pszczyńską został zatrzymany do kontroli. Powodem była prędkość, bowiem kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 85 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w piątek, przed godziną 18.00 przez mundurowych z grupy speed. 

W trakcie sprawdzenia kierującego w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna w grudniu 2020 roku miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych. Stróże prawa zakazali mieszkańcowi powiatu bielskiego dalszej jazdy oraz poinformowali o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

- Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karali kierowców, którzy nie stosują się do przepisów prawa - informuje jastrzębska policja.

Policyjna grupa speed została powołana, by zwalczać piractwo drogowe. W ręce policjantów wchodzących w skład śląskich grup Speed regularnie wpadają drogowi piraci, którzy nie mogą liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Stawką nie są bowiem nawet najsurowsze grzywny i punkty karne, lecz ludzkie życie i zdrowie. 

Komentarze

Dodaj komentarz