post image
KPP Mikołów.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły piątek 5 lutego, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Ornontowicach przy ulicy Żabik. Wtedy też dwójka wandali w wieku 29  i 16 lat postanowiła się zabawić. Formą rozrywki okazało się rzucanie w budynek kamieniami. Jeden z nich trafił w okno mieszkania 60-letniej kobiety, uszkadzając szybę oraz część kuchennego blatu.

Sprawcy szybko zostali doprowadzeni na komisariat policji, gdzie przebadano ich alkomatem. 29-latek okazał się kompletnie pijany. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, by następnego dnia usłyszeć zarzut zniszczenia mienia. 

W trakcie przesłuchania 29-latek przyznał, że wypił za dużo alkoholu, lecz nie potrafi wytłumaczyć, co nim wtedy kierowało. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i zobowiązał do naprawienia wyrządzonej kobiecie szkody.

16-letni ornontowiczanin swoje zachowanie będzie tłumaczył przez sądem rodzinnym. Jako osoba nieletnia nie podlega odpowiedzialności karnej, jednak sędzia rodzinny może nałożyć na niego określone w ustawie środki wychowawcze.

Komentarze

Dodaj Komentarz