Policja.pl
Policja.pl

W niedzielę około godziny 15.00, jastrzębscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na osiedlu Pionierów ma dochodzić do przemocy w rodzinie. Na miejsce udali się policjanci, którzy szybko potwierdzili ten fakt.

Okazało się, że 54-letni mężczyzna stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojej żony i syna.

- Jak ustalili śledczy, jastrzębianin od około trzech lat regularnie wyzywał i ubliżał członkom rodziny. Wielokrotnie miał szarpać, popychać, uderzać i dusić 25-letniego syna, wobec żony stosował przemoc psychiczną. Dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługujących uprawnień i wydali mężczyźnie zakaz zbliżania się do rodziny oraz ich bezpośredniego otoczenia - informuje jastrzębska policja.

Od 30 listopada 2020 roku weszły w życie przepisy ustawy z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. 

Komentarze

Dodaj komentarz