Materiały prasowe Konkurs polega na prezentacji wybranej postaci, miejsca lub wydarzenia z dziejów Śląska
Materiały prasowe Konkurs polega na prezentacji wybranej postaci, miejsca lub wydarzenia z dziejów Śląska

Muzeum Miejskie w Tychach i Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi zapraszają na 5. edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”. 

- Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prezentacji poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska czekamy do 12 marca – zachęca muzeum.

Na czym polega wyjątkowość „Silesia Incognita”?

- Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie to niekończąca się przygoda. Konkursem chcemy upowszechniać wiedzę o jego historii i kulturze, wzbudzać zainteresowanie młodzieży, zachęcać do dalszych samodzielnych poszukiwań, przedstawiać nowoczesne metody prezentowania dziedzictwa regionu i podnosić umiejętności uczniów związane z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowaniem, selekcją i prezentacją informacji – podkreślają organizatorzy.

Zmagania dedykowane są uczniom starszych klas szkół podstawowych (V–VIII) z województwa śląskiego. 

- Czekamy na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prezentacji wybranej postaci, miejsca lub wydarzenia z dziejów Śląska – mówią w muzeum.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje to prezentacja. W finale komisja ocenia wiedzę autorów 30 najlepszych prezentacji. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 7 maja w oddziale muzeum – Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim.

Zwycięzcy pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na pozostałych finalistów czekają również inne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe.

Więcej o konkursie: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/silesia-incognita-2021/

 

Komentarze

Dodaj komentarz