post image
KPP Wodzisław Bandyci ciągnęli uczepionego pasów bezpieczeństwa kilkaset metrów, dwaj z nich trafili już za kratki 

8 lutego około godziny 18.20 trzej mężczyźni napadli na 19-latka z Pszowa. Okoliczności zdarzenia bulwersują i szokują. Nie przeczuwając pułapki chłopak ze swoją dziewczyną wsiadł do auta jej znajomego. Podróżowało nim jeszcze dwóch osobników.

- Kierowca pod pretekstem zapalenia papierosa wywiózł parę na jedną z bocznych ulic Rydułtów, gdzie wszyscy wysiedli z samochodu. Wówczas jeden z pasażerów za pomocą gazu pieprzowego obezwładnił 19-latka.  Następnie wsiadł do auta, w którym leżała torba z pieniędzmi ofiary i odjechał z resztą kompanów – mówi młodszy aspirant Patryk Błasik, oficer prasowy komendy policji w Wodzisławiu Śląskim. 

Jak dodaje, 19-latek próbował wyciągnąć torbę z samochodu, chwytając się za pas bezpieczeństwa. Przez to kierowca holował pokrzywdzonego kilkaset metrów, nie zamierzał się zatrzymać, choć chłopak mógł stracić nawet życie. Na szczęście skończyło się na powierzchownych obtarciach. 

- Wodzisławscy kryminalni zatrzymali dwóch z trzech mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. To 21 i 22-latek z powiatu wodzisławskiego. Śledczy intensywnie szukają trzeciego – podkreśla rzecznik.

Dwaj bandyci usłyszeli zarzuty rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.