KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, około godziny 6:20. Wówczas, w jednym ze sklepów w Jastrzębiu-Zdroju pojawił się 26-latek, który zabrał z półki alkohol, a następnie skierował się do wyjścia nie zamierzając płacić.

- Widząca to sprzedawczyni próbowała go zatrzymać. Wtedy mężczyzna wyciągnął z plecaka tłuczek kuchenny i zaczął jej grozić. Wystraszona kobieta wycofała się, a agresor uszkodził drzwi sklepu i uciekł. Ochrona od razu powiadomiła o zdarzeniu policję. Na miejsce skierowano wszystkie dostępne patrole i rozpoczęto poszukiwania sprawcy - informuje jastrzębska komenda policji.

Co ciekawe, złodziej wrócił do sklepu. 

- Około 13.20 złodziej powrócił do sklepu, chcąc ukraść kawę. Tym razem nie zdążył jednak uciec, zatrzymali go pracownicy ochrony. Mężczyzna był dobrze znany nie tylko policjantom, ale również pracownikom sklepów. Ze złodziejskiego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu - dodaje policja.

Mężczyzna kradł na terenie całego miasta, w różnych sklepach spożywczych i drogeriach. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za zarzucane czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 

Komentarze

Dodaj komentarz