Pixabay.com
Pixabay.com

Najlepsi kolarze zmierzą się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego już 29 maja. Prawo do zorganizowania Pucharu Polski MTB XCO 2021 uzyskała grupa MTB Pressing Team, mająca na swoim koncie między innymi prowadzenie w Jastrzębiu „Rowerowej Petardy”.

– Fakt, że Polski Związek Kolarski przyznał nam tę imprezę, to dla nas wielkie wyróżnienie. Sprawdziliśmy się podczas wcześniejszych imprez, mniejszej rangi, które organizowaliśmy między innymi przy wsparciu miasta. Mam świadomość, że stoimy przed sporym wyzwaniem, ale myślę, że sobie poradzimy i zrobimy fantastyczną imprezę. To będzie prawdziwe święto kolarstwa górskiego – mówi Tomasz Kubala, prezes MTB Pressing Team.

3,5-kilometrowa pętla poprowadzona zostanie wokół Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Na terenie samego OWN-u powstanie miasteczko zawodów.

– To fantastyczne miejsce do tego typu aktywności. Na trasie znajduje się wiele trudnych elementów, które pozwolą nam wyłuskać tych najlepszych zawodników – zarówno pod względem technicznym, jak i kondycyjnym. W ubiegłym roku organizowaliśmy tam zawody mniejszej rangi, w tym – będzie to Puchar Polski – cieszy się Tomasz Kubala. 

Prócz zawodów pucharowych, podczas majowej imprezy przewidziano również możliwość sprawdzenia się dla amatorów i najmłodszych kolarzy. Organizacja Pucharu Polski została dofinansowana przez miasto Jastrzębie-Zdrój. MTB Pressing Team otrzymało na ten cel 20.000 złotych dotacji.

 

info: UM Jastrzębie-Zdrój. 

Komentarze

Dodaj komentarz