post image
Archiwum / Adrian Karpeta Materiały prasowe.

Nie ma na co czekać - dziewczynka ma coraz mniej czasu na pomoc, a kwota potrzebna na leczenie to około 9,3 mln zł. Dzięki tym środkom, możliwa będzie terapia genowa, jedyna szansa dla Oliwki, która nie jest refundowana. Pomoc dziewczynce z Boguchwałowic zaoferował także Michał Wiśniewski, który niebawem odwiedzi Rybnik.

– Zostałem rodzicem po raz 5 i nie wyobrażam sobie tej siły, którą muszą zgromadzić w sobie rodzice aby każdego dnia walczyć ze świadomością, że ich dziecko może w każdej chwili odejść. To przecież nie tylko walka z czasem o życie małej, ale walka także o tych rodziców – mówi Michał Wiśniewski, lider formacji Ich Troje.

W grudniu ubiegłego roku, Wiśniewski odwiedził Rybnik i zagrał charytatywny koncert pod szpitalem specjalistycznym. Teraz także dzięki nam pomoże Oliwce. Na czym będzie polegała akcja? 

W niedzielę, 7 marca, na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się zbiórka odzieży. Każdy będzie mógł przynieść używane spodnie, swetry, kurtki, odzież dziecięcą bądź każdą inną. Każdy kilogram będzie na wagę złota.

– Tak naprawdę nie ma znaczenia to, w jakim stanie będą ubrania. Firma bierze wszystko – a to co będzie w kiepskim stanie zostanie poddane recyklingowi i przerobione na przykład na szmatki. Oprócz celów charytatywnych, przy okazji zadbamy także trochę o środowisko – mówi Mariola Szewczyk z katowickiej fundacji "Po Pierwsze", która wspiera coroczną akcję "Wiśnia Dzieciom".

W wyznaczonym dniu, w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72, zaparkuje specjalny samochód do którego ładowana będzie przyniesiona odzież. Ubrania odbierał będzie osobiście Michał Wiśniewski, który nie odmówi wspólnego zdjęcia czy autografu. Dochód z tej zbiórki zostanie w całości przeznaczony na leczenie dziewczynki.

- Kibice Rekinów już kilka razy udowadniali, że serca mają we właściwych miejscach. Wierzymy, że i tym razem nie zostawicie nas samych i pomożecie Oliwce w walce z tym strasznym potworem – mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik S.A.

Oliwkę można także wesprzeć, wpłacając środki na: https://www.siepomaga.pl/oliwka. 

źródło: siepomaga.pl

źródło: KS ROW Rybnik.

Komentarze

  • Szymon Pięknie 21 lutego 2021 11:09Pięknie , czekam

Dodaj Komentarz