KMP Rybnik Takie „narzędzia” policjanci znaleźli u zatrzymanych kiboli
KMP Rybnik Takie „narzędzia” policjanci znaleźli u zatrzymanych kiboli

Sąd na wniosek prokuratury posłał do aresztu śledczego 22 i 30-letniego pseudokibiców ROW-u Rybnik, podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Używając siły fizycznej i grożąc śmiercią, wymuszali od mieszkańców pieniądze. 

- Mężczyźni zostali 16 lutego rano. Stróże prawa znaleźli u nich 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, młynki oraz ponad 6 tysięcy złotych i 50 euro. Śledczy zabezpieczyli również metalowy kastet, saperkę, nóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa – wylicza aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji.  

Podejrzani poruszali się czarnym bmw kombi. Na wniosek stróżów prawa i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

Z informacji wynika, że pokrzywdzonych osób z Rybnika i okolic może być więcej. Proszone są one o kontakt w tej sprawie ze śledczymi wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie pod nr 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.
 

Komentarze

Dodaj komentarz