PSP Jastrzębie Pożar wyrządził ogromne szkody
PSP Jastrzębie Pożar wyrządził ogromne szkody

O godzinie 1.22 stanowisko kierowania straży pożarnej odebrało zgłoszenie drogą elektroniczną z SIWCPR o pożarze budynku jednorodzinnego przy ulicy Okopowej.

- Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia oraz udzieleniu pomocy dwóm mężczyznom, około 55 lat przebywającym na zewnątrz domu. Otrzymali tlenoterapię i wsparcie psychiczne. Trzecia osoba odmówiła pomocy medycznej – mówi aspirant Wojciech Wożgin z PSP w Jastrzębiu.  

Poszkodowanych przekazano zespołowi karetki pogotowia, nie wymagali hospitalizacji.

Sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym - nie stwierdzono podwyższonych temperatur i stężeń gazów niebezpiecznych. W pomieszczeniach nie było też nikogo więcej. Natomiast wyniesiono dwie butle LPG. Oddymiono i przewietrzono budynek. 

Spaliły się  kuchnia z salonem wraz z wyposażeniem oraz pomieszczenie gospodarcze, o łącznej powierzchni około 40 m. kw. Wszystkie pokoje i elewacja uległy okopceniu. Płomienie uszkodziły instalację elektryczną oraz wodną. 

- Przyczyną pożaru było prawdopodobnie niewłaściwe użytkowanie piecyka na paliwo stałe, popularnej kozy – powiedział nam Wożgin.


 

Komentarze

Dodaj komentarz