KMP Jastrzębie Zdrój.
KMP Jastrzębie Zdrój.

Złodziej został zatrzymany przez policjantów z jastrzębskiej komendy. Podejrzany usłyszał zarzuty licznych włamań i kradzieży na terenie Jastrzębia-Zdroju. Jego łupem padły różne przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość i można było je szybko sprzedać. 22-latek trzykrotnie włamał się do samoobsługowej stacji benzynowej i skradł kasetki z pieniędzmi.

- Poza tym, w jednym z mieszkań na ulicy Pomorskiej ukradł pieniądze, sejf, biżuterię oraz kilka telefonów komórkowych. Co więcej, w październiku posłużył się podrobionym dokumentem w kancelarii komorniczej, gdzie okazał fałszywe potwierdzenia przelewu w kancelarii komorniczej. Mężczyzna próbował też włamać się do wpłatomatu na stacji paliw w Rudzie Śląskiej. Młody mężczyzna odpowie także za czterokrotne niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowani pojazdami - dodaje jastrzębska komenda policji.

22-latek zarzucanych przestępstw dopuścił się w okresie od czerwca ubiegłego roku do lutego tego roku. Jastrzębianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt. Sędzia przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o tymczasowym aresztowaniu go na dwa miesiące. 

Komentarze

Dodaj komentarz