Archiwum.
Archiwum.

Początek pierwszego seta to wymiana 'cios za cios' siatkarzy obu drużyn. Mimo początkowego wskazania na jastrzębian, kłopoty w przyjęciu i nieskończone ataki spowodowały przewagę Warty. Jastrzębianie nie potrafili naruszyć linii przyjęcia zawiercian, tym samym przegrywając pierwszą partię 19:25.

Druga część spotkania nie wskazywała na lepszą grę jastrzębian. Po kilku akcjach, jastrzębianie przegrywali już 9:14. Efektywne akcje i asy serwisowe spowodowały, że ostatecznie to jednak jastrzębianie okazali się lepsi. Drugą partię wygrali 25:20.

Trzeci set to ponownie lepsza gra gości. Mimo wielu dobrych akcji jastrzębian, zawiercianie nie dawali za wygraną. Po kilku skutecznych akcjach i dobrej grze w bloku, Warta wygrała trzeci set wynikiem 25:20.

Początek kolejnego seta to ponownie walka punkt za punkt. Jednak od stanu 4:4, zawiercianie rozpoczęli pogoń po zwycięstwo. W kilku akcjach zdobyli cztero-punktową przewagę, która z czasem urosła do 9. oczek. Ostatecznie zawiercianie okazali się lepsi zarówno w ostatnim secie (25:13), jak i w całym meczu, który wygrali 3:1.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (19:25, 25:20, 20:25, 13:25)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Bucki, Szalacha, Tervaportii