Dominik Gajda / Archiwum.

W pierwszej kwarcie rysowała się niewielka, dwu, trzypunktowa przewaga tarnowianek, które wykorzystywały niecierpliwość rybniczanek w obronie. XBEST chciał szybko przejmować inicjatywę, co nie zawsze się udawało. Zawodniczkom z Tarnowa udawało się dogrywać pod kosz i punktować. W ataku rybniczanki miały problem z rozmontowaniem obrony strefowej, ale mimo wszystko nie pozwalały rywalkom odskoczyć punktowo a wręcz stopniowo zyskiwały przewagę na boisku. Wynik utrzymywały głównie indywidualnymi zagraniami pod koszem Ewelina Najduch i Beata Jurczyńska, przy wsparciu Dominiki Bednarek i Joanny Soboty. Pierwszą kwartę zakończyły prowadzeniem trzema punktami.

W drugiej kwarcie znów gra była wyrównana, ale już cały czas przy prowadzeniu XBEST-u. Rybniczanki konsekwentnie grały spokojnie, długo rozgrywając piłkę, a na przerwę schodziły z zapasem siedmiu punktów. Trzecia kwarta przyniosła inny obraz gry. Pierwsze punkty w tej części zdobył Tarnów, ale potem rybniczanki podkręciły tempo. Zaczęły rozbijać obronę strefową indywidualnymi wejściami zmuszając przeciwniczki do fauli i notując serię 13:0.

Trzecią kwartę XBEST zakończył przewagą 21 punktów, którą w pierwszych minutach czwartej kwarty zwiększył do 25 punktów. Końcówkę meczu trener Grzegorz Korzeń rozegrał już najmłodszymi zawodniczkami. Swoje minuty dostały Paulina Raudner (16 l) i Oliwia Keller (14 l).

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - RMKS XBEST Rybnik 54:71 (16:19, 14:18, 5:19, 19:15).

źródło: RMKS Xbest Rybnik.