Gdzie szukać wiosny?

Po nieco zimniejszych tygodniach, od kilku dni mamy za oknem iście wiosenną pogodę. Zachęca to do wyjścia na zewnątrz. My zachęcamy, by trochę się porozglądać. 

Warto wybrać się do lasu.

Pierwsze oznaki wiosny zauważymy już w pobliskich lasach. Tych na szczęście w okolicy nie brakuje. Jeśli dobrze się rozejrzymy - zauważymy już kwiatostany wierzby. To popularne bazie, które chętnie zabierane są do domu. Będąc w lesie, warto wsłuchać się w ciszę, coraz chętniej przerywaną przez śpiew ptaków. 

Wiosny szukajmy w parkach.

Choć jeszcze nieśmiało, wiosna zagląda już do miejskich parków. By zobaczyć jej pierwsze oznaki, warto zajrzeć do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Znajdziemy tu nie tylko liczne garunki roślin, które budzą się do życia, lecz także mini ZOO. To świetna propozycja w szczególności dla najmłodszych. 

Pierwsze oznaki wiosny zobaczymy już w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. To jeden z największych projektów tego typu w Polsce, który ukazuje zielone oblicze Śląska. Na terenie ogrodu znajdują się ścieżki edukacyjne i kolekcje roślinne m.in. drzew i krzewów ozdobnych, wrzosów, pnączy, roślin przybrzeżnych i wodnych. Sporą atrakcją są także aleje drzew owocowych, wśród których znaleźć można stare odmiany jabłoni, grusz, śliw i wiśni. 

Niebawem także na miejskich skwerach.

Jak co roku, wiele gmin zdecyduje się na przyozdobienie miast wiosennymi kwiatami. Te zawitają w parkach miejskich, przy popularnych ulicach czy niewielkich skwerach. W ubiegłych latach mogliśmy je zauważyć m.in. w Rybniku, Żorach czy Wodzisławiu Śląskim.

Przeczytaj także: Przyozdobione arobretum bramy morawskiej.

 

Zauważyliście już wiosnę wokół siebie? Podzielcie się swoimi zdjęciami!

Komentarze

Dodaj komentarz