KMP Jastrzębie Zdrój.
KMP Jastrzębie Zdrój.

Jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży 10 akumulatorów z terenu prywatnej firmy. Sprawca po uprzednim rozcięciu dwóch kłódek zabezpieczających dostanie się na teren obiektu, ukradł akumulatory z samochodów ciężarowych, koparki oraz walca.

- Policjanci wraz z policyjnym przewodnikiem z rybnickiej komendy i psem Ladir rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na pobliskiej posesji zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, a nieopodal jego miejsca zatrzymania, policyjny pies wytropił schowane w samochodzie osobowym akumulatory. Złodziej trafili do policyjnego aresztu - wskazuje jastrzębska policja.

Ponadto jak ustalili śledczy, jastrzębianin 18 stycznia 2021 roku kierował groźby karalne wobec swojej rodziny, za co został objęty policyjnym dozorem, jednak nie stosował się do nałożonego na niego środka zapobiegawczego.

Sędzia przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. W tym czasie policjanci i prokurator będą mogli uzupełnić i zakończyć postępowania toczące się przeciw podejrzanemu i skierować akt oskarżenia do sądu. 

Komentarze

Dodaj komentarz