www.jastrzebie.pl Jastrzębianie mają czas na zgłoszenie swych propozycji do 21 marca
www.jastrzebie.pl Jastrzębianie mają czas na zgłoszenie swych propozycji do 21 marca

Pieniądze podzielone są na dwie pule. Na projekty o znaczeniu ogólnomiejskim przeznaczono 520 tys. złotych, a na osiedlowe i sołeckie - 2 mln 80 tys. zł. Środki przypadające na poszczególne jednostki pomocnicze określa załącznik do zarządzenia prezydent Anny Hetman.

- Każdy mieszkaniec będzie mógł złożyć maksymalnie dwa pomysły na spożytkowanie pieniędzy w ramach JBO. Jeden na zadanie ogólnomiejskie, drugi związany z osiedlem lub sołectwem sołectwie, w którym mieszka. Propozycja w ramach puli ogólnomiejskiej musi być poparta pisemnie przez co najmniej 15 mieszkańców – informuje biuro prasowe urzędu miasta.

Pomysły mogą dotyczyć inwestycji, remontów, a także oferty kulturalnej, sportowej czy rekreacyjnej. Należy pamiętać, by propozycje można było zrealizować w ciągu roku budżetowego. Muszą być one ogólnodostępne i dla mieszkańcom nieodpłatnie. Zadania remontowe czy inwestycyjne mogą być wykonane tylko i wyłącznie na terenach miejskich.

Wersję elektroniczną formularzy znajdziecie na stronie http://www.jastrzebie.pl w zakładce Jastrzębski Budżet Obywatelski, a papierowe dostępne są w holu głównym urzędu miasta oraz w siedzibach zarządów osiedli i u sołtysów.

Formularze wniosków można złożyć:

listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Budżet Obywatelski”,

osobiście poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się w holu Urzędu Miasta

elektronicznie na adres: http://budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl, w formie zeskanowanego formularza lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP

Szczegółowych informacji dotyczących procedury udzielają pracownicy wydziału dialogu społecznego pod numerami telefonów: 32 47 85 347 lub 32 47 85 349 (w godzinach pracy urzędu miasta).

Złożone wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym oraz przeanalizowane przez odpowiednie wydziały, a następnie trafią do komisji bezpieczeństwa publicznego i samorządu terytorialnego. W przypadku przekroczenia wyasygnowanej kwoty odbędzie się głosowanie. Ostateczną listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2022 roku poznamy w lipcu.

Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Jastrzębiu była w 2014 roku. To procedura, która pozwala mieszkańcom aktywnie włączyć się w kształtowanie miasta. To dzięki pomysłom jastrzębian pojawiają się nowe ciekawe punkty na mapie miasta, pięknieją osiedla i sołectwa. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz