Policja.pl / Zdjęcie poglądowe.
Policja.pl / Zdjęcie poglądowe.

Wczoraj po 16.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu, że na osiedlu 700-lecia w Wodzisławiu Śląskim porusza się pijany kierowca. Policjanci, którzy szybko dotarli we wskazane miejsce przyłapali 61-latka, gdy wysiadał już z samochodu. Mężczyzna ledwo stał na nogach, zataczał się i miał problemy ze złożeniem zdania. Jego mowa była bełkotliwa, a wokół niego roztaczała się silna woń alkoholu i nieprzyjemny zapach zanieczyszczonej odzieży.

Kiedy policjanci chcieli zbadać mężczyznę na alkomacie ten odmówił i w związku z tym został przewieziony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew celem zbadania na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy 61-latka, a mężczyznę przekazali pod opiekę osobie bliskiej.

Stróże prawa apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi nawet do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Komentarze

Dodaj komentarz