Dominik Gajda / Archiwum.

Pierwsza tercja przyniosła wiele nerwów, w której wkradły się błędy w grze obu drużyn. Zamieszanie w grze pojawiło się w 9. minucie spotkania, które zakończyło się karą dla Kiriła Liamina z GKS-u Katowice. Kolejną karę katowiczanie zaliczyli w 12. minucie meczu. Nie wykorzystali tego jastrzębianie, którzy podobnie jak goście, w pierwszej tercji nie zdobyli bramki.

Pierwsza bramka w meczu padła w 25. minucie dla JKH za sprawą Radosława Sawickiego, którzy strzelił obok Juraja Simbocha. W 36. minucie meczu kolejną bramkę dla JKH zdobył Zack Phillips. Nie trzeba było długo czekać, by katowiczanie zaczęli odrabiać straty. W 37. minucie meczu bramkarza jastrzębian pokonał Patryk Wajda. Wystarczyły zaledwie dwie minuty, by do bramki jastrzębian trafił także Grzegorz Pasiut. Druga tercja zakończyła się wynikiem 2:2.

Trzecia tercja to także spora dawka emocji i nerwów. W 44. minucie spotkania katowiczanie grali w przewadze, po karze dla Jiriego Klimicka. Kolejną karę jastrzębianie zaliczyli w 47. minucie meczu, gdy na ławkę kar usiadł Kamil Wróbel. Dwie minuty później za sprawą celnego trafienia Romana Raca, JKH wyszedł na prowadzenie 3:2. Wystarczyła jednak chwila, by w 51. minucie spotkania stratę odrobił Bartosz Fraszko. Trzecia tercja nie przyniosła rozstrzygnięcia meczu.

Walka trwała 71 minut. W dogrywce lepsi okazali się jastrzębianie, którzy za sprawą bramki Radosława Sawickiego wygrali całe spotkanie 4:3!

11 marca 2021 godz. 18:00, Ekstraliga - Play-Off - Półfinał 1
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:3 (0:0, 2:2, 1:1, d. 1:0)
1:0 Radosław Sawicki 24:41
2:0 Zackary Phillips (Radosław Sawicki) 35:46 5/4
2:1 Patryk Wajda (Grzegorz Pasiut - Andriej Stiepanow) 36:17
2:2 Grzegorz Pasiut (Bartosz Fraszko) 38:49
3:2 Roman Rác (Dominik Paś) 48:13 5/4
3:3 Bartosz Fraszko 51:50 5/4
4:3 Radosław Sawicki (Ēriks Ševčenko) 70:16

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - Bryk, Górny, Kasperlík, Rác, Sawicki - Klimíček, Kostek, Sołtys, Hovorka, Phillips - Ševčenko, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś - Michałowski, Horzelski, R. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka

GKS Katowice: Šimboch - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalík - Lamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat - Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus