Materiały prasowe / Biedronka.pl
Materiały prasowe / Biedronka.pl

Testy pojawią się w sprzedaży w sieci sklepów Biedronka. Jak wskazuje przedsiębiorstwo, są one wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Pozwolą na sprawdzenie, czy w organizmie człowieka są przeciwciała IgG i IgM, przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

Test ma być prosty do wykonania, zaś wynik uzyskamy po mniej więcej 10 minutach. Jego dokładność ma sięgać ponad 98 procentom.

- Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy - informuje Biedronka.

Ile będzie kosztował test? Cena jednego opakowania, zawierającego jeden test to 49,99 zł. Dla porównania, w niemieckich dyskontach, opakowanie zawierające 5 sztuk można kupić za około 115 zł. 

Niezależnie od wyniku, skonsultuj się z lekarzem. Sieć zaleca, by po wykonaniu testu i otrzymaniu wyniku pozytywnego skonsultować się z lekarzem i zgłosić wynik. Jednocześnie gdy wystąpią objawy i uzyskamy negatywny wynik... także należy skonsultować się z lekarzem. 

- Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem - dodaje Biedronka.

Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję - wskazuje sieć. 

O wiarygoność tego typu testów zapytał Roberta Flisiaka dziennikarz RMF FM.

- Testować należy porządnymi testami, jeśli chce się znać właściwą odpowiedź. Testy szybkie na przeciwciała są obarczone dużym ryzykiem (błędu - przyp. red.) - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Berendą prof. Robert Flisiak, szef Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

 

info: Biedronka.pl / RMF FM. 

Komentarze

Dodaj komentarz