Dominik Gajda / Archiwum.

Początek spotkania był dominacją zawodników z Radomia. Gospodarze mieli więcej podbramkowych sytuacji, co udokumentowali w 33. meczu, gdy za sprawą Leandro wyszli na prowadzenie.

- Po naszym rzucie rożnym jeden z zawodników gospodarzy ruszył sam z własnej połowy na bramkę Pawełka, wystawiając futbolówkę Leandro, a ten umieścił ją w pustej bramce i na przerwę miejscowi schodzili z jednobramkowym prowadzeniem - dodaje GKS Jastrzębie.

W drugiej połowie jastrzębianie lepiej prowadzili grę. Częściej utrzymywali się przy piłce, grali z większą agresją i większą determinacją. Zabrakło jednak dokładności, by zdobyć bramkę kontaktową. W 69. minucie spotkania Radomiak podwyższył prowadzenie na 2:0, gdy po próbie dośrodkowania Karwota spod linii końcowej piłka ku zdziwieniu wszystkich wpadła do bramki za plecami Mariusza Pawełka.

13 marca, Radom, godz. 19:10
Radomiak Radom - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

1:0 - Leandro 33’
2:0 - Meik Karwot 69’

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Miłosz Kozak (77. Rok Sirk), Leandro (87. Artur Bogusz), Michał Kaput, Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Karol Angielski (82. Patryk Mikita), Damian Gąska (82. Dominik Sokół), Raphael Rossi, Dawid Abramowicz, Meik Karwot.
GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Jakub Apolinarski (70. Kamil Jadach), Marek Mróz (81. Dominik Szczęch), Daniel Feruga (70. Łukasz Zejdler), Farid Ali - Daniel Rumin (60. Daniel Szczepan).

źródło: GKS Jastrzębie.