Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

- Biorąc pod uwagę doświadczenia miast należących do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Związku Miast Polskich, szczególnie doświadczenia Bytomia i Tychów, Rybnik dołącza do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Nasz udział w projekcie wpisuje się w prowadzoną od lat politykę proekologiczną. Troska o środowisko jest jednym z wiodących priorytetów naszego miasta, które stanowi zieloną oazę w sercu przemysłowego Śląska. W Rybniku otoczonym lasami dawnej puszczy śląskiej dbanie o przyrodę jest szczególnie ważne – mówi Piotr Kuczera, prezydent miasta

- Jestem przekonany, że mieszkańcy naszego miasta będą chętnie korzystać z czerwonych pojemników pozbywając się ze swoich domów, mieszkań, garaży i piwnic zalegających tam elektrycznych śmieci – dodaje Kuczera.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach tj. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci. Odbiór elektrycznych śmieci powyżej 50 cm jest ustalany indywidualnie pod numerem infolinii  572 102 102. Odbiorem elektrośmieci będzie się zajmowała firma MB Recycling. 

Miasto nieodpłatnie udostępnia miejsca na śmietniki, jednak nie ponosi kosztów w związku ze zbiórką elektroodpadów.

Lokalizacja śmietników jest propozycją, miasto przetestuje jak sprawdzą się wybrane miejsca, być może zdecyduje o dołożeniu pojemników, albo zmianie lokalizacji. Aktualnie pojemniki można znaleźć: Osiedle Południe (Boguszowice Osiedle); ul. Pukowca, ul. Śląska (Chwałowice), ul. Paderewskiego (Niedobczyce); ul. Rejewskiego, ul. Małachowskiego (Boguszowice), ul. Kuźnicka (Wielopole). ul. ks. Jośki (Nowiny), ul. Kilińskiego (Smolna), ul. Łukowa (Ochojec), ul. Sygnały (Gotartowice).

Komentarze

Dodaj komentarz