Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

- Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wiele energii i pracy poświęcają na działania prewencyjne i profilaktyczne. Jeszcze więcej, na bezpośrednie zatrzymywanie nietrzeźwych za kółkiem - informuje jastrzębska policja.

Wczoraj, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem osobowym, która na skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej z ulicą Małopolską najpierw najechała na krawężnik, a następnie przy skręcaniu w lewo wymusiła pierwszeństwo jadącemu z naprzeciwka.

Widząc to, policjanci natychmiast udali się za kierującą. 60-latka nie reagowała na sygnały dźwiękowe i świetlne, dopiero zajechanie drogi spowodowało zatrzymanie przez nią pojazdu.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Komentarze

Dodaj komentarz