Ireneusz Stajer.
Ireneusz Stajer.

Jak czytamy w decyzji, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Rybniku:

- Wymierza [...] karę pieniężną w kwocie 10 000 zł za niezastosowanie się do czasowego zakazu prowadzenia działalności przedsiębiorców w związku z wystąpieniem stanu epidemii, o którym mowa w przepisach ꜫ 10 ust. 19 rozporządzenia Rady MInistrów z dnia 21 grudnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które obowiązywało w czasie zastosowania się do zakazu przez prowadzącego w/w działalność gospodarczą w dniu 05.02.2021r.

Sanepid powołując się na ustawę z dnia 5 grudnia 2008 r. wskazuje, że decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem jej doręczenia. Jak czytamy dalej w dokumencie, należność należy wpłacić w terminie 7 dni od dnia wydania niniejszej decyzji. 

Właściciel lokalu podkreśla - "Zostaniecie z tego rozliczeni".

- Dla ludzi z sanepidu otwarty lokal jeden dzień który przyniósł stratę zasługuje na karę 10000zl Za próbę walki, za ten ciężki czas dla wszystkich ,za to że to był jeden dzień, w którym wpuściliśmy grzecznie wszystkie organy, nakładają kare 10000zl. Zostaniecie z tego rozliczeni - informuje na facebook'u Gryfna Lama Żory.

Więcej o otwarciu lokalu można przeczytać tutaj: Gryfna Lama w Żorach otwarta. Policjanci weszli do lokalu.

Gryfną Lamę można wesprzeć, wpłacając środki na zrzutkę: https://zrzutka.pl/nbv9vm.

Komentarze

Dodaj komentarz