Optymizm przed świętami

Wodzisławianie natomiast zwiększyli swoje szanse na znalezienie się w finałowej ósemce rozgrywek na półmetku. Przypomnijmy, że przed rokiem wystartowali w rozgrywkach niemal tak samo kiepsko jak w tym sezonie, a zakończyli je na trzecim miejscu, awansując nawet do półfinałowej rozgrywki o awans do drugiej ligi...Ucieszony ze zdobyczy punktowej trener MKKS, Ksawery Fojcik, nie był jednak zachwycony grą swojego zespołu.- Graliśmy w pełnym składzie z Bartkiem Koziełem, który wykazał dużą odporność psychiczną w samej końcówce meczu, gdy przy naszej sześcio-, ośmiopunktowej przewadze rywale kilka razy z rzędu go faulowali. Bartek był bezbłędny w wykonaniu dziewięciu kolejnych rzutów osobistych- mówi K.Fojcik.- Mimo słabszej gry, tak jak i w poprzednich spotkaniach drugiej rundy, w tym meczu więcej było woli walki. Dało się to zauważyć szczególnie u Macieja Kuny i wychodzącego często do skutecznych kontr Przemka Bednarka. Pierwszy z nich poza tym, że zdobył 10 punktów, zapisał na swoim koncie 8 zbiórek w obronie i 4 w ataku. Dobrze zagrał także Adam Pierchała. Przyda nam się przerwa w rozgrywkach. Musimy się odpowiednio przygotować do rudny play off. Wyniki z ostatniej kolejki pokazały, że w tym roku nie ma specjalnego faworyta- każdy może wygrać z każdym.Przerwa świąteczna nie jest natomiast na rękę trenerowi Odry, Grzegorzowi Korzeniowi. Jego zespół złapał rytm w drugiej rundzie. Dobrą dyspozycję potwierdził w wygranym spotkaniu z MOSM-em Bytom.-Zagraliśmy nieźle w obronie. We wszystkich kwartach stosowaliśmy presing na całym boisku. Rozgrywający z Bytomia pogubili się, dzięki temu przechwyciliśmy sporo piłek. Myślę, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Będziemy walczyć, żeby znaleźć się w „ósemce”. Szkoda, że jest przerwa, bo to nas na pewno wybije z uderzenia- komentował sytuację zespołu po ostatnim pojedynku wodzisławski szkoleniowiec.Koszykarze trzeciej ligi pojawią się na parkietach 5 stycznia.MKKS Rybnik- MOSM Bytom 80:70 (18:12, 25:20, 12:16, 15:22)Punkty dla MKKS: Grabiec 6, Kozieł 15, Rduch 4, Gawałek 5, Przeliorz 4, Kuna 10, Pierchała 12, Pyrsz 2, Bednarek 20, Kupczak 4.Odra Wodzisław- MOSM Bytom 71:59 (21:13, 19:16, 19:16, 12:14)Punkty dla Odry: Skrzypek 16, Tomaszewski 16, Zieliński 14, Kobacki 12, Marczyk 7, Ochodek 6, Starzyński 0, Stachowiak 0.