post image
Pojemniki na elektrośmieci są już w dziewięciu rybnickich dzielnicach

Rybnik dołączył do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Udział miasta w projekcie wpisuje się w prowadzoną od lat politykę proekologiczną. 

- Troska o środowisko jest jednym z wiodących priorytetów naszego miasta, które stanowi zieloną oazę w sercu przemysłowego Śląska. W Rybniku otoczonym lasami dawnej puszczy śląskiej dbanie o przyrodę jest szczególnie ważne – mówi Piotr Kuczera, prezydent miasta. 

- Jestem przekonany, że mieszkańcy będą chętnie korzystać z czerwonych pojemników pozbywając się ze swoich domów, mieszkań, garaży i piwnic zalegających tam elektrycznych śmieci – dodaje Kuczera.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach, np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci.

Odbiór elektrycznych śmieci powyżej 50 cm jest ustalany indywidualnie pod numerem infolinii 572 102 102. Odbiorem elektrośmieci zajmuje się firma MB Recycling. Miasto nieodpłatnie udostępnia miejsca na pojemniki, jednak nie ponosi kosztów w związku ze zbiórką elektroodpadów.

Lokalizacja pojemników: Osiedle Południe (dzielnica Boguszowice Osiedle); ul. Pukowca i ul. Śląska (dz. Chwałowice), ul. Paderewskiego (dz. Niedobczyce); ul. Rejewskiego i ul. Małachowskiego (dz. Boguszowice Stare), ul. Kuźnicka (dz. Rybnicka Kuźnia). ul. ks. Jośki (dz. Maroko-Nowiny), ul. Kilińskiego (dz. Smolna), ul. Łukowa (dz. Ochojec), ul. Sygnały (dz. Gotartowice).

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.