post image
Materiały prasowe.

Linia to układ 24 nowoczesnych stanowisk roboczych, ułożonych w trzech niezależnych liniach naprawczych, które pozwolą serwisować do 10 tysięcy zestawów kołowych rocznie.

Na linii zastosowano innowacyjne technologie pochodzące od producentów polskich i niemieckich. Proces regeneracji zestawów kołowych w całości wspierany jest rozwiązaniami z zakresu IT. Odpowiednio zaprojektowany system dokonuje weryfikacji historii zestawu kołowego przed i podczas naprawy. Dodatkowo monitoruje i wspomaga operatora podczas przeprowadzania czynności naprawczych i wprowadzania danych do elektronicznej karty pomiarowej zestawu kołowego.

- Kolej, chcąc wyjść naprzeciw historycznej szansie jaką stwarza polityka Zielonego Ładu, musi dokonać radykalnego skoku technologicznego w każdym obszarze swojej działalności. Dziś w Rybniku jesteśmy tego świadkami – mówi Marek Staszek, prezes zarządu DB Cargo Polska.

- Nasz rybnicki zakład, staje się jednym z  najnowocześniejszych w Polsce miejsc dla produkcji i serwisu taboru kolejowego. Generuje to także korzyść dla regionu, mieszkańców i środowiska naturalnego. Nowoczesna myśl zarządcza i innowacyjna technologia, nowe miejsca pracy oraz najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa to nasz wkład w rozwój lokalnego rynku - dodaje.

Oficjalne otwarcie nowej linii potokowej do regeneracji zestawów kołowych miało miejsce 15 marca br. Ze względu na obowiązujące obostrzenia prezentacja inwestycji odbywała się w formie online. Udział w wydarzeniu wziął również Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.
 

- Bardzo cieszy mnie tak duża i nowoczesna inwestycja w zakładzie DB Cargo Polska. Trzeba mieć świadomość, że efekt pracy wykonywanej właśnie w Rybniku będzie widoczny na torach kolejowych w całej Polsce i za granicą - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

- Wierzę, że realizacja tej inwestycji wynika również z uznania dla dotychczasowej działalności zakładu w Rybniku, a jakość wykonywanej pracy będzie w przyszłości owocować dalszym rozwojem oddziału DB Cargo Polska w naszym mieście – dodaje.

Zakład DB Cargo znajduje się w Rybniku przy ul. Kłokocińskiej. Obecnie zatrudnia 440 osób. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.