Dominik Gajda.

Ćwierćfinałowy bój rozpoczął się od udanego ataku Mohameda Al Hachdadiego. Dzięki dobrej postawie w bloku i ataku Jurija Gladyra, jastrzębianie wyszli na prowadzenie 6:3. Wkrótce jednak ze stanu 8:5 goście zniwelowali straty, a następnie zyskali przewagę. Niestety, słabiej w ofensywie radził sobie dopiero co wracający po przebyciu koronawirusa Tomasz Fornal. Mimo tego, jastrzębianie zyskali czteropunktowe prowadzenie (20:16). Zawiercianie nie odpuścili i za sprawą skutecznej gry blokiem Gualberto Flavio zmniejszyli stratę do jednego punktu (20:19). Ostatecznie jednak, to jastrzębianie pokazali klasę i wygrali pierwszy set 25:23.

Druga część spotkania to ponownie dobra gra jastrzębian, w szczególności dzięki skutecznej grze blokiem Gladyra oraz świetnej zagrywce Lukasa Kampy. Przez większość gry jastrzębianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Chwilowe załamanie nastąpiło od stanu 18:15, gdy przewaga JW stopniała do jednego punktu. Po pauzie Szymura nie dał szans przeciwnikom, a następnie Orczyk pomylił się w kontrataku (23:20). Zawiercianie przycisnęli gospodarzy, lecz wobec asa serwisowego Gladyra stali się bezdradni i przegrali drugą partię 25:21.

Początek trzeciego seta to lepsza gra gości. Po chwili jastrzębianie odrobili straty i wypracowali dwupunktową przewagę (8:6). Przez resztę gry Jastrzębski Węgiel kontrolował wynik i między innymi dzięki skutecznych atakach Gladyra, wygrał trzeci set 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Drugie spotkanie w tej rywalizacji odbędzie się w sobotę w Zawierciu o godzinie 14:45.

Stan rywalizacji w play off (do dwóch wygranych): 1-0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Kosok

Aluron CMC Warta Zawiercie: Malinowski, Cavanna, Niemiec, Flavio, Muagututia, Orczyk, Żurek (libero) oraz Bociek, Halaba, Gjorgiev.

źródło: Jastrzębski Węgiel.