post image
Robert Lewandowski.

Problem ten zgłosił do nas mieszkaniec Zamysłowa, który jest pacjentem rybnickiej przychodni. Jak wskazuje, poruszał ten problem zarówno w rybnickim magistracie jak i straży miejskiej. Bezskutecznie.

- Podejrzewam, że ostatnia nadzieja w was, w naszych lokalnych "Nowinach". A problem jest o tyle ważny, że jadąc do lekarza, jest na prawdę ciężko o miejsce parkingowe. Strażnicy miejscy odsyłają mnie z tym problemem do urzędu miasta, z kolei urzędnicy do straży miejskiej. Nie ma na to siły - informuje nas wzburzony sytuacją Czytelnik.

Stan samochodu jednoznacznie wskazuje, że jest nieużywany. Brakuje w nim tablic rejestracyjnych, ma wybite szyby, zaś w środku znajduje się spora ilość śmieci. Przypomnijmy, że wrak może zostać usunięty na podstawie dyspozycji usunięcia pojazdu, wydanej przez straż miejską lub policję. Służby te działają na podstawie art. 50, prawo o ruchu drogowym.

Teren, na którym znajduje się wrak samochodu, należy do miasta. Dlatego też, przed tygodniem interweniowaliśmy w tej sprawie w rybnickiej straży miejskiej. Nadal czekamy jednak na odpowiedź. Do sprawy będziemy wracać. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Mario WRAK 22 marca 2021 22:16No nareszcie się ktoś tym zajął. Tzn "prawie zajął", ponieważ redakcja Nowin może coś zdziała w tym temacie. Tak jak ta osoba zgłaszająca zauważyła, że wrak stoi od ok. 3 lat. Potwierdzam. Dziwi mnie tylko to, że Policja nie może znaleźć właściciela. Policję jeszcze rozumiem (oni mają poważniejsze sprawy) ale straż miejska? Od czego oni są? Od wypisywania mandatów za złe parkowanie czy jak? JAK CHCĄ WYSTAWIĆ MANDAT, TO SIĘ ZJAWIAJĄ NIE WIADOMO SKĄD. No ale jak trzeba usunąć wrak jakiegoś samochodu, to nikt nie wie czyj to jest pojazd. Straż miejska nie może, Urząd miasta nie może. To ja się pytam: Kto może sprawdzić do kogo należy auto i w razie czego kogo tym obciążyć? W Czerwionce na parkingu tesco też stał podobny ford przez 2 lata ale zniknął, potem na parkingu powyżej przy CH Czerwionka, stał Renault Clio też przez ok. 2 lata. Nie wiem czy obecnie to CLIO jeszcze stoi ale też było bez tablic i dość poważnie uszkodzone. Z resztą w Czerwionce taki parking jak przy tesko czy przy CH Czerwionka, nie należy do sklepów, które się tam znajdują, tylko do mieszkańców okolicznych bloków. Przyjeżdżając do tych sklepów nie ma gdzie zaparkować, bo parking pełny ale w zimie od razu widać, czy dane auto stoi na parkingu przez np. godzinę czy dwie, czy też stoi cały tydzień nie odśnieżone. Nikt z tym nic nie robi, nawet właściciele sklepów. A straż miejska pije sobie ciepłą kawę w samochodzie (służbowym) i wypatruje kolejnych kierowców do mandatu. Na to pozwala im nasza polska władza.
  • Kajetan kolejny wrak 23 marca 2021 04:27kolejny wrak stoi przed SP12

Dodaj Komentarz