http://uksdiamentgodow.pl/ Uhonorowane biegaczki UKS Diament Godów Karolina Tyman, Marlena Czyż i Dominika Banko

Wójt Mariusz Adamczyk spotkał się z młodymi sportowcami, których uhonorował stypendiami za osiągnięte wyniki. Były też pamiątkowe dyplomy i upominki. Stypendia otrzymało czworo utalentowanych młodych ludzi.

Biegaczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Diament Godów Karolina Tyman, Marlena Czyż i Dominika Banko w zeszłym roku odniosły wiele sukcesów na zawodach regionalnych i krajowych. Zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski U 16 PZLA, które odbyły się w Słupsku.

- Karolina wywalczyła mistrzostwo Śląska na dystansie 2000 metrów w Gliwicach oraz mistrzostwo województwa śląskiego w Wiśle w biegach górskich na krótkim dystansie. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w Częstochowie uzyskała drugi rezultat na dystansie 2000 m. Podobne osiągnięcia zanotowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych w Konopiskach. W Mistrzostwach Polski PZLA w Wiśle w kategorii młodziczek zdobyła trzecie miejsce – wyliczają w urzędzie gminy.

Marlena Czyż natomiast zanotowała drugi rezultat we wspomnianym górskim czempionacie, a na mistrzostwach Ślaska w Gliwicach była czwarta na 2000 m. Tuż za podium uplasowała się też w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w biegach przełajowych (Konopiska).

Dominika Banko była w Gliwicach siódma na 600 m i czwarta na tym samym dystansie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w Częstochowie

- Celem reprezentantek UKS Diament jest uzyskanie kwalifikacji na zaplecze kadry narodowej, udział w Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – zapowiada trener Stefan Kalinowski.

W Gminie Godów nie brakuje również utalentowanych pływaków. Jednym z nich jest Jakub Buchcik, który na Mistrzostwach Śląska 15-latków na dystansie 50 metrów stylem klasycznym wywalczył trzecie miejsce. Na podium stanął również w międzynarodowych zawodach Pływackich na dystansie 100m. Jakub na co dzień jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Aligator Gorzyce, gdzie poprzez ciężkie i systematyczne treningi stale podnosi swój poziom sportowy.