Pixabay.com
Pixabay.com

- Poprosiliśmy placówki chętne do wzięcia udziału w akcji o wyznaczenie miejsca i podanie wymiaru przestrzeni pod mini-łąkę (minimalna przestrzeń: 4m2) oraz informacji czy ma to być łąka jednoroczna czy też wieloletnia. Na takie dane czekamy do 31 marca. Zgłoszenia do udziału w akcji można wysyłać jeszcze do końca tego miesiąca na adres am@um.raciborz.pl. Nasiona będzie można odebrać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta od 06.04.2021 do 30.04.2021 - informuje UM Racibórz. 

Miejskie łąki kwietne poprawiają estetykę miasta i dają możliwość bliższego obcowania z naturą, jednak przede wszystkim wzbogacają ekosystem i mają wszechstronne korzystne działanie ekologiczne na środowisko. Absorbują zanieczyszczenia, ochładzają i spulchniają glebę sprawiając, że woda deszczowa wnika łatwiej i zostaje na dłużej. W porównaniu do tradycyjnego trawnika rzadziej trzeba je kosić, a to oznacza mniej spalin.

- W naszym mieście już od jakiegoś czasu wypracowywane są korzystniejsze rozwiązania dla raciborskiej zieleni. Sukcesywnie przez miejskie służby komunalne przygotowywane są nowe tereny pod łąki kwietne. Dodatkowo jesienią ubiegłego roku zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla mieszkańców i wysialiśmy łąkę na terenie zielonym przy cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej przy ul. Reymonta w Raciborzu. Łakę kwietną wraz z domem dla owadów założyliśmy także w Parku Jordanowskim - dodają urzędnicy. 

Komentarze

Dodaj komentarz