Policja.pl
Policja.pl

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Stodoły. Mundurowi z grupy SPEED patrolując ulicę Pszczyńską zauważyli kierującego toyotą, który nie stosuje się do obowiązujących przepisów na skrzyżowaniu ulic Pszczyńska, Grodzka, Stodoły.

Kierujący jadąc ulicą Grodzką pojechał na skrzyżowaniu na wprost w ulicę Stodoły nie stosując sie do znaku C-8 „Nakaz jazdy w prawo lub w lewo". Mundurowi, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego natychmiast udali się za kierującym i na ulicy Stodoły zatrzymali kierującego toyotą do kontroli drogowej.

Gdy mężczyzna uchylił drzwi pojazdu, mundurowi od razu wyczuli od 37-latka alkohol. Mieszkaniec Żor miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. 

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd zatrzymał już wcześniej kierującemu prawo jazdę za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do znaków drogowych. O karze dla 37-latka zdecyduje sąd.

Komentarze

Dodaj komentarz