UM Rybnik / Lucyna Tyl.
UM Rybnik / Lucyna Tyl.

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. W wielu miastach pojawiają się już ozdoby świąteczne. Tych nie zabraknie również w Rybniku.

- Na niektórych drzewach w śródmieściu pojawiły się kolorowe pisanki, żółte ptaszki i ozdobione piórami gniazda, a przed urzędem miasta, jak co roku, stanęło wielkie, kolorowe jajo. Wzdłuż schodów do Teatru Ziemi Rybnickiej kicają drewniane zające, a na deptaku co rusz natknąć się można na wielkanocne wianki - informuje rybnicki magistrat.

Najwiosenniej wygląda jednak rybnicki rynek, na którym w ramach trwającego tam Jarmarku Wielkanocnego, pojawiła się barwna zielona łączka. 

W nadchodzący weekend, na rynek miały zawitać także alpaki.

- Niestety w tym roku urocze alpaki nie pojawią się na rybnickim rynku. Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu obowiązuje całkowity zakaz organizowania tego typu imprez aż do 9 kwietnia - informuje UM Rybnik.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz