Dominik Gajda / Archiwum.

Niedzielne spotkanie dość długo się rozkręcało. W pierwszych minutach meczu nie mogliśmy zobaczyć wielu ofensywnych akcji po obu stronach. Dopiero w 25. minucie spotkania zrobiło się groźnie pod bramką Widzewu, gdy Daniel Szczepan znalazł się w dobrej sytuacji, minął obrońcę i uderzył na bramkę. Bramkarz Widzewu zdołał jednak odbić futbolówkę w taki sposób, że ta nieznacznie minęła poprzeczkę. Ponownie szansę zdobycia gola, jastrzębianie mieli w 33. minucie meczu. Tu także skończyło się bez bramki.

Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać do 51. minuty. Jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Daniela Tanżyna. Łodzianie podwyższyli wynik spotkania na 2:0 w 68. minucie meczu, gdy do bramki gości, celnie trafił Mateusz Michalski.

28 marca, Łódź, godz. 12:40
Widzew Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Daniel Tanżyna 51’
2:0 - Mateusz Michalski 68’

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel - Michał Grudniewski, Mateusz Michalski (79. Dominik Kun), Marcin Robak (79. Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut (89. Mateusz Możdżeń), Kacper Gach, Marek Hanousek, Daniel Tanżyna, Michael Ameyaw (79. Paweł Tomczyk), Przemysław Kita (58. Patryk Mucha), Patryk Stępiński.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Szymon Zalewski (70. Mateusz Słodowy), Lukas Bielak (79. Łukasz Zejdler), Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Daniel Szczepan, Dawid Witkowski (79. Jakub Niewiadomski), Daniel Feruga (61. Daniel Rumin), Marek Mróz, Aleksander Komor.

Źródło: GKS Jastrzębie.